Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Parjalan ja Ravattilan koulujen lakkautus sai sinetin tiistaina

Lappeenrannan lasten ja nuorten lautakunta päätti tiistaina lakkauttaa Parjalan ja Ravattilan koulut.   Palveluverkosta päätettäessä Johanna Ikävalko (kesk.) esitti Ilpo

Lappeenrannan lasten ja nuorten lautakunta päätti tiistaina lakkauttaa Parjalan ja Ravattilan koulut. Palveluverkosta päätettäessä Johanna Ikävalko (kesk.) esitti Ilpo Heltimoisen (ps.) kannattamana, että asiakohta poistetaan listalta. Äänestyksen jälkeen Ikävalkon ehdotus kuitenkin kumoutui äänin 7–4.

Ravattilan ja Parjalan koulujen toiminnat siirretään Joutsenon koulun yhteyteen lukuvuoden 2021–2022 alusta.